LPG montážní místa zobrazíte kliknutím na KONTAKTY NA DÍLNY níže: Praha 9 HORNÍ POČERNICE, Praha 10 STRAŠNICE, Praha 10 HOSTIVAŘ, Praha 10 MALEŠICE, Praha 6 LIBOC, Český Brod, Kamenný Přívoz, Mladá Boleslav a Mělník-Neratovice
Infolinka pro prodej dílů LPG-shop a revize Praha 9 - Újezd nad Lesy: 775 251 750 (8-18h) info@lpg-obchod.cz

S autem na LPG levně za hranice ČR

Přestavba auta na plyn LPG je ekologická a výhodná i při cestě na dovolenou. Cestu například do Chorvatska projedete za méně než půlku ceny, kterou byste dali za benzín. Plyn LPG má v zahraničí různá označení, která jsou ale vždy srozumitelná, např. Autogas, GPL, Autoplin a podobně.

Čerpací stanice – aplikace

Síť čerpacích stanic LPG v Evropské unii je velká. Pro vyhledání konkrétní čerpací stanice LPG můžete použít různé vyhledávací weby např. čerpací stanice lpg v Německu.  Ale v současné době chytrých telefonů je výhodnější používat aplikace pro vyhledávání nejbližších čerpacích stanic. Nejznámější pro celou EU je myLPG.eu pro Android i iOS.

Tankovací redukce

Cestujete-li od nás směrem na jih (Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko, Černá Hora, Itálie) a také ve Francii, nebo na východ a sever (Slovensko, Ukrajina, Polsko), natankujete plyn LPG bez použití tankovací redukce. V těchto státech používají tankovací pistole stejného typu, jako u nás (italský typ kleština). Pokud pojedete západním směrem (Německo, Belgie) budete potřebovat redukci pro německé pistole typu závit s označením Acme. Jedete-li ještě dále do Holandska a Velké Británie, doporučujeme zakoupit ještě druhou redukci pro holandskou tankovací pistoli typu bajonet.

Kde koupit redukci na lpg

Zakoupenou redukci před samotným tankováním našroubujete do Vaší stávající plnící koncovky. Na tuto redukci již připojíte tankovací pistoli. Uděláte jedině dobře, pokud se redukcí vybavíte ještě před svým odjezdem do zahraničí. Můžete ji zakoupit u některých montážních firem nebo přímo na www.lpg-obchod.cz/lpg-shop/plnici-koncovky-a-redukce. Zvolit můžete osobní vyzvednutí redukce nebo její přepravu společností GLS.

TIP: Jaké jsou ceny plynu LPG při cestě do Chorvatska.