LPG montážní místa zobrazíte kliknutím na KONTAKTY NA DÍLNY níže: Praha 9 HORNÍ POČERNICE, Praha 10 STRAŠNICE, Praha 10 HOSTIVAŘ, Praha 10 MALEŠICE, Praha 6 LIBOC, Český Brod - Chrášťany, Kamenný Přívoz, Mladá Boleslav, Neratovice a Čáslav.
Infolinka pro prodej dílů LPG-shop a revize Praha 9 - Újezd nad Lesy: 775 251 750 (8-18h) info@lpg-obchod.cz

Jaký používat benzín u aut na LPG ?

Výrobci benzínů mají za povinnost přidávat do paliv biosložku do max. 5% biolihu. Biosložky ale nejsou vhodné pro dlouhodobé skladování. U aut přestavěných na LPG, doporučujeme používat celoročně benzíny kategorie Super Plus 98, které neobsahují bioetanol, nebo obsahují aditiva na bázi ETBE (látka ke zvyšování oktanového čísla, vyráběná chemicky z etanolu a isobutenu). Jelikož ETBE pochází částečně z lihu, započítává se výrobcům benzínů do roční bilance biosložky místo biolihu. Díky tomu, že ke zvýšení oktanového čísla využívají ETBE, neobsahují kvalitní vysokooktanové benzíny biolíh.

Benzíny Super Plus 98 se v ČR nevyrábí a dováží se především z rafinerií v Rakousku a SRN, jsou tedy srovnatelné s kvalitou benzínů prodávaných v zahraničí. Použití benzínů s oktanovým číslem 98 a vyšším vede k nárůstu výkonu a ke snížení spotřeby. Používáním se také minimalizuje vytváření pryskyřičných úsad, které se z benzínu tvoří v palivovém vedení u motoru, když v něm déle stojí.

Přehled čerpacích stanic a označení benzínů Super Plus 98:

Benzina: VERVA 100

Mol: EVO NATURAL 100+

OMV: MAXX MOTION 100

Shell: V-POWER NITRO

MEGATEST: Benzíny Super Plus 98 >>

EU začíná brzdit zvyšování podílu biosložky v palivech, bohužel ne dost >>

Auto a zima: Paliva aneb Co natankovat v mrazech ? >>

 

Zpět na Časté dotazy (FAQ)  >>