LPG REVIZE NA POČKÁNÍ Praha 9 - Újezd nad Lesy. Tel: 775 251 750 i WhatsApp, ne SMS.
VÝMĚNY LPG NÁDRŽÍ po kliknutí níže ↆↆↆ 775251750 info@lpg-obchod.cz

Jaký používat benzín u aut na LPG ?

Doporučujeme benzín kategorie Super Plus 98:

Výrobci benzínů mají za povinnost přidávat do paliv biosložku do max. 5% biolihu. Biosložky ale nejsou vhodné pro dlouhodobé skladování. Každopádně vašemu autu rostlinná strava moc neprospívá. Biolíh přidávaný do benzinu Natural 95 na sebe váže vodu ze vzdušné vlhkosti. Jestliže auto stojí déle než tři měsíce, může se v nádrži nahromadit tolik vody, že se spolu s lihem od benzinu oddělí a usadí na dně. Právě tam je přitom umístěné čerpadlo, takže nasaje vodu a vy nenastartujete.

U aut přestavěných na LPG doporučujeme, z důvodu nízké spotřeby benzínu pouze pro starty a zahřátí motoru před přepnutím na LPG, používat celoročně benzín kategorie Super Plus 98, který místo biolihu obsahuje syntetický éter ETBE (látka ke zvyšování oktanového čísla, vyráběná chemicky z etanolu a isobutenu). Jelikož ETBE pochází částečně z lihu, započítává se výrobcům benzínů do roční bilance biosložky místo biolihu. Díky tomu, že ke zvýšení oktanového čísla využívají ETBE, neobsahují kvalitní vysokooktanové benzíny biolíh.

Benzíny Super Plus 98 se v ČR nevyrábí a dováží se především z rafinerií v Rakousku a SRN, jsou tedy srovnatelné s kvalitou benzínů prodávaných v zahraničí. Použití benzínů s oktanovým číslem 98 a vyšším vede k nárůstu výkonu a ke snížení spotřeby. Používáním se také minimalizuje vytváření pryskyřičných úsad, které se z benzínu tvoří v palivovém vedení u motoru, když v něm déle stojí.

Přehled čerpacích stanic a označení benzínů Super Plus 98:

Tank ONO  Natural 98

EuroOil BA 98 Super Plus

Benzina  VERVA 100

Mol  EVO NATURAL 100+

OMV  MAXX MOTION 100

Shell  V-POWER NITRO

Koronavirové restrikce naplno ukázaly úskalí přimíchávání biosložek do paliv aut >>

MEGATEST: Benzíny Super Plus 98 >>

EU začíná brzdit zvyšování podílu biosložky v palivech, bohužel ne dost >>

Auto a zima: Paliva aneb Co natankovat v mrazech ? >>

 

Zpět na Časté dotazy (FAQ)  >>